Зимові Олімпійські ігри

Зимові Олімпійські ігри, не дивлячись на величезну популярність, яку вони завоювали в світі, не мають такої давньої історії як Гри Олімпіад. Вперше змагання по фігурному катанню на ковзанах були включені в програму Ігор IV Олімпіади, що відбулася в Лондоні в 1908 роки. Вони проводилися одночасно із змаганнями по літніх видах спорту. Чоловіки розіграли медалі в двох видах змагань - довільне катання і спеціальні фігури, в одному виді змагань змагалися жінки і в одному - пари. Суперництво було слабке, оскільки в кожному виді змагань було від 3 до 9 учасників.
Другий раз в програмі Ігор Олімпіад зимові види з'явилися в 1920 році, коли окрім змагань у фігурному катанні на ковзанах - три види змагань, від 6 до 16 учасників в кожному, був проведений достатньо представницький турнір - 7 команд, по канадському хокею з шайбою. Ідея установи Олімпійських ігор по зимових видах спорту, висунута ще в початку століття Пьером де Кубертеном, неодноразово обговорювалася в Міжнародному олімпійському комітеті. За її втілення активно боролися фахівці і поклонники зимових видів спорту.
Проте активно протидіяли їй представники Скандінавських країн - Швеції і Норвегії, не без підстав стверджуючи, що традиційні Північні Ігри, які регулярно проводилися з 1901 року і так збирають всіх зірок зимових видів спорту і немає ніякої необхідності організовувати паралельні змагання під назвою «зимові Олімпійські ігри». На засіданні МОКНУВ в 1911 роки ініціатор проведення Північних Ігор, член МОКНУВ з Швеції Віктор Густав Балок на питання про можливість проведення зимових Ігор Олімпіади 1912 року дав наступну відповідь: «О олімпійських змаганнях по зимових видах спорту не може бути і мови, оскільки в 1913 році відбудуться Північні Ігри».
Ігнорувати позицію представників Скандінавських країн було не можна, оскільки перевага спортсменів цих країн в зимових видах спорту була таким, що пригнічує, і ніякі міжнародні зимові змагання без їх участі не мали б авторитету. Вагомим аргументом «проти» було і те, що змагання по зимових видах спорту не мали стародавніх витоків, і до них неприйнятно було застосування самого слова «Олімпійські». Певною перешкодою до розвитку зимових Олімпійських змагань була також відсутність відповідної матеріальної бази. Ще в 1894 році змагання по ковзанах були визначені як одна з найбільш бажаних в програмах Ігор Олімпіад.
Швидкісний біг на ковзанах фігурував в програмі Ігор 1900 року, але через відсутність штучної доріжки був виключений. Врешті-решт, Пьер де Кубертен зумів пов'язати діяльність Міжнародного олімпійського комітету з крупними змаганнями по зимових видах спорту. На Паризькій сесії 1922 року було ухвалено рішення про проведення таких змагань під назвою «Міжнародний спортивний тиждень з нагоди VIII Олімпіади».
Змагання відбулися в Шамоні, Франція, з 25 січня по 4 лютого 1924 року з дотриманням формальностей, які вже стали невід'ємною частиною ігор Олімпіад, - був засвічений Олімпійський вогонь і учасники давали Олімпійську клятву. По кількості країн-учасниць і спортсменів, гостроті боротьби в більшості видів змагань «Міжнародний спортивний тиждень з нагоди VIII Олімпіади» перевершив найсміливіші очікування. Це дало підстави МОКНУВ на Празькому Олімпійському конгресі в 1925 році ухвалити рішення про регулярне проведення зимових Олімпійських ігор, а змагання, проведені в 1924 році в Шамоні, класифікувати як перші офіційні зимові Олімпійські ігри.
З тих пір зимові Олімпійські ігри стали складовою частиною олімпійського спорту і проводилися регулярно в роки проведення Ігор Олімпіади.
На сесії МОКНУВ в 1991 році було ухвалено рішення про розведення по термінах Ігор Олімпіад і зимових Олімпійських ігор, які починаючи з 1994 року проводитимуться по черзі з інтервалом в два роки: XVII зимові Олімпійські ігри - в 1994 році, XVIII зимові Олімпійські ігри - в 1998 році і т.д. Коментуючи це рішення МОКНУВ президент Міжнародної федерації лижного спорту Марк Ходлер заявив: «Основна ідея такого роздільного підходу до проведення Ігор полягала в доданні більшій значущості і вищого статусу зимовим Іграм, перетворення їх від простого „придатка“ літніх Олімпіад в самостійний великомасштабний спортивний форум.
На початку 1900-х років зимові Ігри були як би частиною літніх Олімпіад, своєрідним

Джерело: olympic2006.ru


1 Відгук на “Зимові Олімпійські ігри”


  1. 1 катя

    прикольно

Залишити відгук